POSTAVY A FRAKCE

 

ZOFR = Tento hráč nese odpovědnost za svou frakci, její směřování a plnění jejích herních dějových linek. ZOFR bude znát pár “spoilerových” informací o frakčním ději, které mu po vzájemné dohodě dodají organizátoři. Také bude dávat jednou za čas hlášení organizátorům, pro lepší feedback během hry (např. jak moc jídla a munice daná frakce má, nebo také jak moc jsou hráči už ospalí či unavení). Máte-li zájmej o post ZOFRa frakce, kontaktujte organizátory již před samotnou registrací. Stejně jako loni pozveme všechny ZOFRy do speciální tajné FB skupiny, kde budeme dohadovat některé aspekty letošního ročníku. Rádi bychom, aby post ZOFRa byl zodpovědný, svým způsobem i prestižní a pomohl tvořit hru "od hráčů pro hráče".

Více detailů se dočtete na speciální stránce čistě pro ZOFRy.

CP = cizí postava = Jedná se o postavu, kterou jako organizátoři ve hře potřebujeme. Hráč této postavy je částečně a nebo plně zodpovědný organozátorům. Protože právě přes CP organizátoři pouští do hry některé předměty, questy či informace.
 
HF = hráčská fracke = frakce, kterou si napsali hráči pod vedením svého ZOFRa.
 

<<< Oblast G5 >>>

Všichni to tu znají jako Oázu, ale ČVUT zřídka použije jiné označení než Oblast G5. ČVUT drží nad touto oblastí ochranná křídla teprve krátkou dobu, nicméně i tak už je vidět mnoho změn. Už dlouho se nestalo, že by v Oáze někoho rozpáral mutant, což bylo dříve na denním pořádku. Každý má po dlouhé době pocit bezpečí a alespoň jedno teplé jídlo denně!
Výsada být součástí celku.
Výsada bydlet v Oáze.

Výsada být čestným občanem ČVUT!

Obyvatelé [10]

Nejdůležitější skupina v Oáze! Lidé, kteří nejsou svázáni žádnou povinností, kromě lásky k ČVUT. Dokud dodržují nastavená pravidla, jsou volní a můžou si dělat co chtějí. ČVUT nabízí příležitost každému, kdo je schopný přiložit ruce (obě!) k dílu a odměnou za dobře vykonanou práci je teplé jídlo, ochrana vojáků a střecha nad hlavou. Co víc si může člověk v tomto světě přát?

Vojáci [15]

Nelíbí se ti arogance lidí, kteří pro svou ochranu nic nedělají? Jestli jsi statečný a silný jako lev, přidej se k naší smečce! Postav se za své morální hodnoty a bojuj za správnou věc! Vojáci ČVUT udržují pořádek v oblasti G5. Snaží se o aktivní pomoc všem okolo zahrnující výpravy do pustiny, hlídkování a záchranné akce. Ale samozřejmě je čeká také pořádková činnost v Oáze samotné.
 
 

Byrokartický aparát [12] [HF]

Poté co se ČVUT podařilo upevnit svou pozici v oblasti G5, je z Prahy vyslána jednotka pod vedením vrchní inspektorky, která má pomoci s dalším rozvojem oblasti. Jelikož jedním z úkolů Byrokratického aparátu je zkontrolovat aktuální stav oblasti, plánují byrokraté během svého pobytu provést rozsáhlé kontroly. Dále je jejich posláním nadále rozvíjet oblast G5 a vzdělávat jak vojáky ČVUT, tak běžné obyvatelstvo.

Akademický Senát [8] [HF]

Poté co se ČVUT podařilo upevnit svou pozici v oblasti G5, je z Prahy vyslána speciální jednotka Svazu studentského senátu. Jednotka AS doprovází do oblasti G5 Byrokratický aparát, údajně má za úkol postarat se o bezpečnost Vrchní inspektorky a ostatních byrokratů. Dále by se měla podílet na kontrole vojáků ČVUT a zajišťovat hladký průběh celé mise.

Údržbáři [8]

Inženýrská elita odešla. V Oáze už není tak bezpečno, jak by se jim líbilo. Tak tu nechali jenom menší skupinku přidržtašků, hokrů, držičů baterek - prostě Údržbáři. Údržbáři nejsou profesionálové, ale dokáží mnoho věcí od mnoha profesí. Dokáží je dělat dobře, kvalitně a zodpovědně. Takže se prostě snaží udržet celou Oázu pohromadě - tu přitáhnout šroubek, tu povolit matku, tu vyměnit jaderný reaktor - prostě běžné domácí práce hodinového manžela.

 

 

W.H.E.R.E. [10] [HF]

Lékaři bez hranic. Ti poctiví. Ti správní. Pomohli ČVUT zachránit Oázu a díky nim je tady zase o něco více bezpečno. Jo, a taky léčí každého - místňáky, cizáky, všechno živé. Akorát vedení ČVUT se to úplně nelíbí - jsou to přece jen jejich zdroje, tak by měli léčit jenom lidi z Oázy. Ale W.H.E.R.E. je tu pro všechny. Každý má nárok na znovuzrození. Každý se také znovuzrodí - "Metempsychosis Corporis"

Čestná kulturní divize [8] [HF]

ČKD dorazilo do Oblasti G5 teprve nedávno a přineslo s sebou CZ: "Certifikovanou zábavu". ČKD je vojenská jednotka, složená pouze z žen (ač v trénu mohou být i muži), která je nejen připravena na plnění zvláštních misí, ale především pobavit obyvatelstvo pod správou ČVUT. Kromě kulturních akcí pro všechny, nabízejí i zvláštní služby, které jsou přístupné pouze těm, co mají řádně vyplněný index a dostatek kreditů.

 

Vobyčejná kavárna[6] [HF]

Jsme bývalí důstojníci ČVUT ve výslužbě, zhrzeni armádou jsme se rozhodli otevřít si vlastní podnik, ve kterém můžeme otočit nějakou tu nábojnici a dožít se pohodlného důchodu.

Potřebujete něco zařídit? Zastavte se u nás, možná budete mít štěstí a zařídíme to, nebo aspoň najdeme někoho, kdo by mohl! Máte hluboko do kapsy? Zastavte se u nás, možná budete mít štěstí a dáme vám práci a když ne práci, tak aspoň tip na nějakej ten bakšiš, na kterém si v pustině můžete smočit zobák!

Sheißeburg [9] [HF]

Po uzavření spolupráce s ČVUTem Sheißeburg otevřel velvyslanectví uvnitř Oázy, které slouží nejen jako kontaktní místo pro diplomatické účely, ale také pro organizaci a koordinaci spojeneckých jednotek na území Čech. Ovšem k místnímu obyvatelstvu se chovají s opovržením až zhnusením. Jejich vlastní motivace zůstávají záhadou.

 

 

T-55 krů [9] [HF]

Sakra nesourodá krů žižkovskejch gangů pod vedením vítkovskýho BRUTstva. Přišli do Oázy ukázat ČVUT že stojí za technodestičky. Kromě BRUTů jsou mezi nima i znesvářený borci z lokálních band vod vojenskýho historickýho ústavu, přes veganský komouše až po kanibalský nácky vod Vystřelenýho voka. Tyhle BRUTi se s ničim moc nepářou. Do Oázy přišli zasadit poslední ránu Klárce, protože technodestička je mocná a nepřemožitelná! Jo a taky doufají, že tu bude dost bílých plášťů, aby jim ukázal co je to vlastně ten tank a jak se jím stát. Protože legendy praví, že jedině pravý tank může vládnout Žižkovu.

 

<<< Okolní pustiny >>>

ČVUT se postaralo o to, aby bylo v Oáze bezpečno. Co je za branami už ale není priorita. Tam venku se to hemží mutanty a magory, kteří kohokoliv odprásknou pro blbou konzervu. Kdo si venku nekryje záda, ten to často rychle odskáče. Ale jsou tací, kteří zde žijí, byť přechodně, protože ještě nedostali plnohodnotné občanství v Oáze.

Tlupa Hotentóta Velikého [9] [HF]

BRUTy zná každý. Ale ne každý měl tu čest potkat se s doopravdy divokými BRUTy. Tahle skvadra je těžká zařadit. Né,že by přímo někoho ohrožovali, krom kolemjdoucích mutantů..mutanty prej ta hovada žerou,ale pár lidí už odchytli. Kdo ví, co se s nima stalo? Vesměs to byli tuláci, na vojáka ČVUT si žádná potvora nepřijde. Celou tu tlupu vede divně oděnej zarostlej podivín..nechá si říkat Hotentót a jde vidět,že ho ta stvoření nebojí bezhlavě bránit.

No..lepší se jim vyhnout. Jedna hlídka se jich, první večer jejich výskytu v okolí, snažila pár vystřílet, ale zanedlouho zjistili, že to je škoda střeliva. Debilní mutantí svoloč. Usekat jim hlavy všem! Ačkoli - armáda posílená takovými bojovníky to nezní marně. Jenže jak je dostat na správnou stranu? A lze vůbec tlupu bestií naučit disciplíně?

Každopádně bych si na tyhle potvory dával pozor.

Vandráci [10]

Potulní rytíři bez bázně a hany! Leda ve snu... Tyhle lidi spojuje maximálně tak láska k vlastnímu životu a vlastním věcem. Toulají se sami pustinou a snaží se na nikoho a na nic nevázat. Jeden den přijdou a další již táhnou dál. Vojáci ČVUT již okolí Oázy tolik nehlídají a díky tomu se sem stahují vandráci z široka i daleka.

Rošťácká společnost [6] [HF]

Společnost přátelských Rusů, kteří od vašich známých koupí jejich dopisy a vám je prodají se slušnou přirážkou. Také velmi rádi vyřizují balíčky! V podstatě obchodují se vším co jim padne pod ruku. Mají kontakty i na místech kde nikdy nebyly a jsou schopni se dohodnout úplně s každým, akorát nikdy nevíte čím je dokážete nasrat...

 

Zahnívači [10] [HF]

Tihle týpci uctívají nějakého zahnívače Geryho z Révie a po jeho vzoru používají dvě zbraně - ocel na monstra a olovo na lidi. Tak, jak tomu má být. Tak, jak je to správné. Když mají volit mezi dvěma zly, nevolí ani jedno. Prostě se snaží žít a přežít podle Geryho vzoru – nenechat se do ničeho zatáhnout a být nestranní, ale za řádnou úplatu se postarat o něčí monstra, vyzkoušet závody na děvkách a možná i znovuobjevit jméno osoby, která Geryho činy zapsala!

Olševici [6] [HF]

Genetické experimenty vzniknuvší z Cecylovy nudy, nepochopení psaného textu a snahy zavařit Zahnívačům, kteří ho vězní v krytu. Cecyl si z různých stromů vypěstoval kamarády, čímž vytvořil lidské mutanty s extrémní dlouhověkostí. Ale než byl schopen svoje nové kamarády něco naučit, tak stihl jenom říct “Zasraný Zahnívači” a zmizel. Olševici tak neznají pravý důvod svojí existence, a tak se museli vydat na cestu a snaží se dosáhnout nějakého osvícení.

Kultisté Civilokalypsy [8] [HF]

Zmazanej Yeronym měl pravdu, i když mu tenkrát nikdo nevěřil. Po příchodu ČVUTu ale nebylo pochyb - Civilokalypsa je tady a silnější než kdy předtím! Nabubřelí panáci, byrokracie, večerky, zákazy a povolenky.

Ale pořád jsou lidi, kteří si apokalypsu tak snadno vzít nenechaj. A ty se nám tu teď začali srocovat u borca, co si říká Pastýř. Odkud přitáh nikdo neví. Co tu chce taky ne. Proč se tak kamarádí s věčně sjetým šamanem už vůbec. Jistý je akorát to, že jestli už máš plný zuby regulí, zastav se v jejich ležení, kde drogy nejsou špatné (áno, áno), pálenka pálí, a když bůh dá můžeš vsadit pár patron na zápas otroka s mutantem. No nekup to!

 

BESTIÁŘ

Co by to bylo za post-apo bez mutantů, banditů, náhodných obchodníků a jim podobné verbeže. To zajistí bestiář aneb hráči krátkodobých rolí!!! Lidi registrovaní za bestiář nebudou platit plný registrační poplatek. Pouze přispějí na své jídlo během hry! Na oplátku musí ale upsat svou duši ďáblu - tedy orgům, a musí dělat vše, co se jim řekne. MUHEHE !!!

 

Registrace jen po předchozí domluvě s organizátory!!!

 

 

 

Copyright (c) 2020

Všechna práva vyhrazena

programování: Adam Benda 
Design: Lukáš "Viper" Makovička