intro

     Hej mladej, pojď se k nám posadit!  Žádný, že to nepiješ, to je nejlepší kořalka široko daleko, možná i nejlepší v celý Pustině! No vidíš, že to šlo, hlavně když nevíš z čeho to je. Jak vim, že je to nejlepší kořalka? Ne, nikde jinde sem nebyl, proč bych taky někam chodil, když se tu máme jak prasata v žitě a kolem pusto.

 

     Vždyť tu máme chlast. Je tu celkem bezpečno a i dobrý holky tu sou. No a taky tu máme dost elektřiny, což jinde jako že nemaj. Cože? No, prej tu elektřinu máme z nějakých hejblátek, nějaký slovo na G… Kde jsme k tomu přišli? No, bude to znít asi fakt blbě, ale doslova mám to spadlo z nebe. To teda alespoň říkal děda. Ale děda toho nakecal než umřel, však tu věčnou žízeň mám po něm a na to se napijem! Vidíš, napodruhý už to chutná líp co?

 

     Jo, lidi se tu točí. Bylo tady taky pár dobrejch, co nám pomohli, aspoň todle Max povídal. Cože, ty si přišel sem, dneska a nevíš kdo je Max?  Max je jedinej, kdo ještě pamatuje původní svět! Věříš tomu, že lidi seděli v barácích, který měli spoustu pater a každej den ráno vstávali, aby celej den seděli na zadku a čuměli na nějaké přístroje? No, jako vědci, jenže to nebyli vědci, byli to normální lidi! No, já bych to teda zpátky nechtěl. Ale kolují zvěsti, že se to prej má vrátit. Že přijde Civilokalypsa nebo co.

     Ale toho se Max nebojí. On tu totiž byl vždycky. Za dobu, co tu žije, tu byli různý velký lidi, co se snažili Oázu přetvořit k obrazu svému a občas jí taky pomohli pěkně do prdele.

 

      No, každopádně Max tohle všechno zažil. Dokonce byl i u založení Oázy a u spuštění i pádu Bubliny! No a sám Max řiká, že teď se máme nejlíp, jen vobčas zavzpomíná, jak se tady vokolo nepotulovali mutanti, protože je držela ta Bublina. Ale víš co, zeptej se ho večer sám!


     Co že se to slaví? No přece jeho narozeniny, vosumdesátý, to koukáš co? Ten nás ještě všechny přežije. Tak se taky koukej činit, nevidíš, jak na tom všichni makaj? Jo a ne aby ses ukázal bez dárku. Dárek tady pro něj bude mít každej! A na to se napijem…

outro

     "Ty vole, to byla pařba!!!
 
     Tak zaprvé, nebyla to oslava narozenin, ale pohřeb. No fakt, všichni se připravovali na největší narozeninovou párty, jakou Oáza kdy zažila, a pak sotva Max dorazil a začala hrát hudba, tak se to zvrtlo. On se totiž šel prát s mutantem. No a jak to taky v jeho věku mohlo dopadnout. V osmdesáti, chápej, sám a na mutanta! No, takže teď už fakt nikdo neví, jak to bylo dřív. No jako před tou apokalypsou, když von byl jedinej, kdo ještě zažil ten navoněný civilizovaný svět.
Jo a do toho přišli pak nějaký zelený týpci, nějaký FA nebo tak nějak, a chtěli prej Kyborga. Tys toho plecháče nepotkal? No, ten se objevil ráno po Maxově narozeninách - teda bývalých narozeninách. Inu objevil se a postavil se do dveří vědecké laborky a nikoho tam nechtěl pustit. Prej to byl nějakej fígl na ochranu té laborky, co tu byla ještě před apokalypsou.

     No, to je fuk. Tak přišli ty FA a chtěli toho kyborga. A k tomu všemu tady chtěli nastolovat nějaké své pořádky. Ten hlasitej feťák říkal, že sem FA přináší Civilokalypsu! A to mě tedy dost děsí. A víš ty, že jsem poslední dva dny fakt potkával sem tam někoho s kravatou nebo dokonce s čistou košilí! Dokonce jsem viděl i dva mutanty, co měli na sobě kravaty! Věř, že mi z toho přeběhl mráz po zádech.
 
     No, zpátky k těm FA. Naše ochranka a ostatní z Oázy jim nakopali prdel a to festovně. Nicméně ti FA se ale tvářili, že to prej ještě není všechno, že se vrátí. Ale tady vyhrožuje kde-kdo, takže se tím nenech znepokojovat.
 
     Každopádně ten kyborg nám zůstal. A zůstali tady i nějací vědci ze Znojma. Při tý velký přestřelce se v tom kyborgovi vrtali. Což by nevadilo, ale předtím vodpráskli hlavního vědce dr. Eckela. Ale to jsou ty vědecký věci a do toho mi nic...
     A hlavně bacha na Otrokáře! Oproti těm máslům z minulosti, tihle ukázali, že mají fakt koule. Starosta s nimi sice má dobré vztahy, ale mimo Oázu podle mě není v bezpečí nikdo. Dokonce zajali vůdce Odboje Spartyka! Jenže ti blbci si ho pořádně nehlídali a Spartykus vzal kramle. Podle mě o sobě ten Spartykus dá ještě vědět a Otrokáři se z toho ještě zapotí.
 
     Kruci, a zrovna i došlo pivo. No jasně, ta slavná Foxova karavana se totiž celá rozpadla potom, co byl zastřelen jejich vůdce. Nakolik si za to mohl sám... No, starosta prostě nemá rád, když není vše podle jeho představ.

     Na druhou stranu konec zásobování pivem, nás možná už moc trápit nebude. Během útoku těch FA totiž zmizela ta atomovka, co ji sem nějaký blbci z Odboje dotáhli. Zmizela potom, co se jim nepovedlo ji odpálit... Prej s ní zmizel někdo z té Foxovi bandy. Já bych řekl, že o těch vydřiduších ještě uslyšíme.
 
     Víš co? Já se na to vykašlu… Jdu chlastat! Že není pivo? Nevadí, McDonaldovic rodinka na Farmě opravila palírnu a teď vozí do Oázy tu svojí mutazemákovici. Je to docela dobrý pití, i když se člověku zdá, že z toho jde taková slabá záře. Navíc po tom, co Cecyl skopl a rozlil do pole sud s těžkou vodou, jim tam rostou už i houby. Jsem zvědavej jestli se dají taky vypálit."