Intro

...a život v Oáze jde dál. Teda, spíš klopýtá. Oáza sice po večerech svítí, nějaký lidi tu jsou, ale prostě to není, co to bejvalo. I barman zase přemejšlí, že by si raději troufl na cestu pustinou, než by tady dál skomíral.

    Občas se tu někdo staví a vzpomíná na zlaté časy Oázy. Na dobu Bubliny, kdy život v Oáze byla jedna velká párty známá až v nejvyšších kruzích kolem Búta-chána. To se v porovnání s dneškem prostě nedá srovnat. Je skoro až s podivem, že zvěst o tom, že Oáza a Bublina padla, se nešíří tak rychle. Takže jednou za nějakej ten čas sem přikodrcá i bohatá obchodní karavana. Jenže kdokoliv sem dorazí je pak často hrozivě překvapen z toho, čím je kdysi věhlasná a bezpečná Oáza dnes - totiž hromadou trosek své dřívější slávy.

    Tedy mezi námi, nedá se říct, že by se ti, kteří přijali Oázu za svůj dočasný domov, nesnažili. Dali dohromady nějaké malé generátory na elektřinu a dokonce chvíli měli i AI - umělou inteligenci! Jenže tenhle úspěch neměl dlouhého trvání. Nestačilo jim varování v podobě kontaminované vody a jídla. I přesto si ti blbci totiž nedali pozor a nechali si vyrabovat celou Oázu a ukrást AI militantní skupinou, která sama sebe nazývala Flaming Assholes.

intro

    Tak to jde s Oázou z kopce a jestli s tím rychle někdo něco neudělá, brzo to ani Oáza nebude. Třeba by se něco zajímavého našlo v podzemí, kde sídlila AI. Nebo co ta šílenost, co spadla z Ještědu? Třeba v ní bude ještě něco užitečného...

Ale jedno je jasné. Oáza potřebuje pořádnej, ale fakt pořádnej, jak by řekli Bruti, Ryborn!

 
 

Outro

Oáza by se asi měla přejmenovat. Možná na fénixe, i když to by na tohle místo bylo dost vznešený. Její životaschopnost je totiž naprosto neuvěřitelná. Už tolikrát se jí pokoušel někdo zničit a ona se z toho vždycky vyhrabe. Ba dokonce skoro začne docela prospívat, jako třeba teď.
Věřili byste tomu? Celá Oáza svítí elektrickým světlem! Ti vědci z Prahy, kdo ví jakej čert je sem dones, dali dohromady takovej malej reaktor, kterej funguje na ty malé černé kuličky z toho nedalekého starého skladu.
Jenže to by nebyla Oáza, aby to nemělo chybu. Snad vědci té své práci kopli kam neměli nebo ji přilákalo světlo - tak či tak se k Oáze dostala Pivoňka. Že nevíte, co to je? Taková malá roztomilá kytička. Tedy, ne že by si někdo moc pamatoval, jak vypadá… Každý, kdo se s ní potkal, vyměnil bleskurychle myšlenky na květinu za chuť se prát a pářit, takže se Pivoňka rychle šířila. Vědci ji nakonec zvládli, ale málem je to stálo oběti ve vlastních řadách.
A aby toho nebylo málo, tak Ještěd (ta raketa, co létá na obježné dráze) konečně zjistil, kam spadl ten jeho modul, a vyslal skupinu výborně vybavených a po zuby ozbrojených výsadkářů, aby získali nějakou část toho modulu zpět. Jak se posléze k nelibosti všich zjistilo, jednalo se o ten tech v generátoru, který momentálně pohání Oázu. 
No, nezbláznili byste se z toho, bejt hlavnim vědcem? Ten v Oáze se taky zbláznil. Nebo nezbláznil? Ať je to jak chce, vědce i celou Oázu nyní vede starosta - brutí šaman – raketový inženýr s mozkem bývalého hlavního vědce a takovým podivným modrým stínem, který jako by občas mluvil za něj. Ale fakt jen občas. Koneckoncům, pořád je to Brut.
Oáza byla posraná strachy z Ještědu, který dal Oáze ultimátům, kde kdo se chtěl prát a do toho přišli nějaký blbci s tím, že jsou jako velvyslanci a že tady jako bude nějaká konference. No nezabili byste je? Oáza naštěstí ne, ta měla dost práce s tím přeprat Ještěd.

Nicméně ta konference fakt nakonec proběhla a to v době, kdy celá Oáza zavírala posledního přeživšího výsadkáře i s exoskeletem do laborky. Konference dopadla úspěchem. Tedy 2 se dohodli a ten třetí nesouhlasil, takže dostal kulkou… Co na tom, že to byl zrovna Tatar.
To je tedy momentálně Oáza, jak stojí a leží. Ještěd a jeho útok už nehrozí - snad. Pokud tedy zajatý výsadkář nekecá, ale že na to nevypadá, Ještěd bez chybějící techniky nezvládl zajišťovat základní životní funkce a všechny udušené mrtvolky v něm teď plovou po oběžné dráze Země. Konference a její účastníci jsou pryč, jen tu zmutovanou mrtvolu musí někdo zakopat, když hrobník nepřežil. Třeba si jí pak nikdo nevšimne… Třeba to bylo tak nevinné a nevýznamné setkání, jako které to vypadalo… Třeba - třeba přijde i kouzelník….