POSTAVY A FRAKCE (PRO ROK 2018)

 

Postavy přibudou v následujích dnech.

 

Všechny popsané postavy budou obojetné = jména se v závislosti na pohlaví hráče mohou měnit.

Pokud bude o jednu postavu více zájemců, organizátoři si vyhrazují právo určit hráče, kterému postava bude přidělena.

 

ZOFR = Tento hráč nese odpovědnost za svou frakci, její směřování a plnění jejích herních dějových linek. ZOFR bude znát pár “spoilerových” informací o frakčním ději, které mu po vzájemné dohodě dodají organizátoři. Také bude dávat jednou za čas hlášení organizátorům, pro lepší feedback během hry (např. jak moc jídla a munice daná frakce má, nebo také jak moc jsou hráči už ospalí či unavení). Máte-li zájmej o post ZOFRa frakce, kontaktujte organizátory již před samotnou registrací. Stejně jako loni pozveme všechny ZOFRy do speciální tajné FB skupiny, kde budeme dohadovat některé aspekty letošního ročníku. Rádi bychom, aby post ZOFRa byl zodpovědný, svým způsobem i prestižní a pomohl tvořit hru "od hráčů pro hráče".

Více detailů se dočtete na speciální stránce čistě pro ZOFRy.

 
AP = atmosferická postava = Jedná se o hřáčskou postavu, kterou považujeme za důležitou pro průběh samotné hry a herního světa.
 
CP = cizí postava = Jedná se o postavu, kterou jako organizátoři ve hře potřebujeme. Hráč této postavy je částečně a nebo plně zodpovědný organozátorům. Protože právě přes CP organizátoři pouští do hry některé předměty, questy či informace.
 
HF = hráčská fracke = frakce, kterou si napsali hráči pod vedením svého ZOFRa.
 

Domobrana (6)

A pak se to všechno posralo… Měli klidný domov, vcelku jistý příjem, pohodlí - je super být součástí obchodní stanice Oáza. Ale jak to dole bouchlo, tak šla celá obchodní stanice do kytek. Lidi byly bez domova, venku se motali mutanti, kteří jenom čekali na příležitost, kdy budou moct všechny přeživší rozsekat na kousky. Mno a navíc se stala naprosto nečekaná věc - Oáza bez hradeb začala lákat všemožnou lůzu z okolí - sráče co si chtějí nahrabat na cizím neštěstí. Přesně proto vznikla domobrana! Banda týpků, co neměla nic lepšího na práci, než si vzít do ruky kvér a chránit sobě i ostatním přeživším prdel.
 
Gregorio “Mačeta” Cortéz (AP)
Bývalý pomocník šerifa, který to za něj neoficiálně přebral poté, co tehdy šériovi do xichtu bouchl ten “vědeckej experiment”, co nás málem všechny vyhladil (tedy alespoň to říká Cortéz). Cortez není úplně kladný hrdina a nikdy asi ani nebude, ale aspoň se snaží dát Oázu do pucu.
 
Antonio Cortéz
Mladší brácha Mačety. Celý život žije ve stínu svého bratra, který je samozřejmě ve všem nejlepší. Teď přišel jeho čas ukázat, že je k něčemu a že svého bratra předčí!
 
Volné postavy (4)
Postavy, které si hráči definují sami.
 

 

Bezďáci z Oázy (10)

Pamatujete si na všechny ty rodiny s dětmi, gangy, obchodníky z karavany a všemožné venkovany? Tak tohle je zbytek toho davu, který se po výbuchu vyřítil z Oázy. Někteří odešli se zbytky majetku do pustiny a někteří se rozhodli zůstat a vyřešit nově nastalý problém.
Museli vzít do ruky pušku a začít se starat o svoje živobytí samy. Už nepřijede žádná karavana, co by se potřebovala schovat za hradbami. Teď už mají jenom sebe, své sousedy a to, co stihli pobrat na cestě ven...
Je potřeba naučit se lovit a střílet. Čas obchodníků z Oázy skončil…
 
 
Pepa “Zkumavka” Bořil (CP)
Jediný vědec, který přežil ten výbuch v laborce. Je sice už několik dní v komatu, ale brzo se snad probere a řekne nám, co se stalo a co bychom měli dělat.
 
Zora (AP)
Dorazila do Oázy těsně po výbuchu. Doslova těsně po. Viděla všechny ty křičící a umírající lidi, co se hrnuli ven z jejich bran. Co bude dělat teď? Zásoby jí došly, v Oáze nejsou a podle všeho je jediná, kdo je schopná je alespoň nalovit.
 
Volné postavy (8)
Postavy, které si hráči definují sami.
 
 
 

Bar & Bordel (10) - HF

Nad obzorem se valil zelený dým. Brandy seděla na zemi, mnula si špatné koleno namožené úprkem a vysílala tím směrem zamračené pohledy podpořené proudem sekaných ostravských nadávek. Rose ji nevnímal, svíral svoji zbraň a nervózně se rozhlížel kolem, dokud se z lesa nevynořil Cassidy s děvčaty a ostatními, kteří se zachránili z náměstí. Uvědomovali si, že všem se to nepodařilo…
Zkáza Oázy je možná připravila o střechy nad hlavou a příjemné pracovní prostředí, ale kšefty kvetou všude a "Bar-mamá" rozhodně nemá ve zvyku se vzdávat. Kdo by nechtěl vzpomínku na ztrátu domova utopit v alkoholu pochybné kvality a nechat běžné starosti rozptýlit příjemnou společností? Dokáže paní Brandy ukočírovat pestrou sebranku svých zaměstnanců a otroků i mimo civilizaci? Sežene někde nové bydlení? Podaří se povznést B&B k bývalým výšinám bohatství a vlivu, nebo bude v nových podmínkách živořit?
 
ZOFR - Tereza "Skadi" Rajnochová
 

Lovci lebek (7) - HF

Po pádu Oázy by někteří přísahali, že se začaly v jejím okolí objevovat i oživlé mrtvoly. Třeba tihle staro-noví 'Lovci lebek', jak všem furt připomínaj, že se jmenujou, jsou hodně podobní otrokářským šmejdům, na který byl vyhlášenej ten pogrom a následně je i vybili. Dyť je aj vede ten červenej magor, co dělal gorilu starýmu šéfovi otrokářů. Jejich jméno teda k nim sedí jen co se musí přiznat, je jim prej jedno, čí to je lebka - čím větší tím lepší. Když jim zaplatí tak prej se pudou ti magoři poprat i s mutáči za jako nějací sebevrazi. Ale bacha vybělený hlavy těch, co se na ně křivě podívali nebo odmítli zaplatit, teď prej zdobjej většinu jejich majetku, je to fakt divný tím počtem lebek co maj by i jeden řek, že sežrali víc obyvatel než bruti.
 
ZOFR - Petr "Wart" Horák
 

Farma (8)

Starej Mc’Donald nebyl žádnej debil. Takže samo, že ani žádný z jeho děcek není nějaký přihlouplý ořezávátko - teda až na Cecyla… Proto nikoho ani nepřekvapilo, že jak to v Oáze bouchlo, tak všichni Mc’Donaldovic vzali roha - teda až na Cecyla… Ale to je pro Oázu velmi nevýhodná situace, protože teď tady není vůbec nikdo, kdo by se mohl postarat o políčka - teda až na Cecyla… Pro několik lidí, co utekli z Oázy byla prázdná farma jako světlo na konci tunelu. Je to daleko od města, kde nehrozí žádné nebezpečí - teda až na Cecyla… Akorát je potřeba najít toho praštěnýho Cecyla a donutit ho spolupracovat, protože nikdo jinej není schopnej vypěstovat na poli robota - teda až na však vy víte koho… Ale kam se ten pomatenec ztratil? Se starejma Mc’Donaldama určitě neodešel…

 
Plukovník Sanders (AP)
Ukázal ostré lokty a stal se novým vůdcem frakce poté, co McDonádovi odešli a poté co Cecyl někam zmizel.
 
Connie Jadýrková-Sandersová
Manželka / Dcera z prvního manželství. Rodině teď šéfuje Sanders, ale všichni víme, jak to chodí - poslední slovo má stejně vždycky žena.
 
Volné postavy (6)
Postavy, které si hráči definují sami.
 
 

Houbáci (7)

Někdo tvrdí, že viděl tvora porostlého houbami, někdo tvrdí, že viděl v Oáze pohybovat se skupinu lidí. Je pár faktů, který jsou jasný.
Tyhle … lidi … se objevili pár dní po výbuchu, a rostou na nich spóry těh hub.  Možná je houby ovládají, možná spolu jen žijí v symbióze.
 
O co se ale jedná doopravdy? To nikdo neví a je jen na tobě to zjistit.
 
Nejvyšší (AP)
Neví se, kdo to je, a už vůbec se neví, kdo to byl předtím. Když náhodou v šeru spatříte houbáky, tahle… osoba.. je vždy v jejich čele.
 
Volné postavy (6)
Postavy, které si hráči definují sami.

 

Kult Civilokalypsy (7)

Byla nám dána druhá šance! Příliš jsme zpohodlněli. Byli jsme si moc jistí střechou nad hlavou a klidem. Tak moc jsme byli slepí vůči náznakům toho, že se začala blížit Civilokalypsa. Naštěstí přišel zázrak v podobě zeleného dýmu, který nám připomněl, že hrozba návratu civilizace, kterou zažili naši předci je všudypřítomná a může se kdykoliv vrátit.
 
Velekněz Civilokalypsy (AP)
Potkal svatého vyslance v plášti, jež mu řekl ať jde za zelenou září, neboť zde najde místo apokalypsou vyčištěné. Nemá rád nikoho, kdo není věřící. Obzvláště nemá rád starostu, protože pohroma, co postihla Oázu, je podle jeho mínění trest kvůli hříšným civilokalyptickým volbám.
 
Ministrant
Každý kněz potřebuje svého pomocníka, který mu podrží (knihu) a vyleští (kadidelnici).
 
Volné postavy (5)
Postavy, které si hráči definují sami.
 

 

 

Zahnívači (10) - HF

 
Po výbuchu v Oáze se tady zjevila jedna taková fakt divná bandička. Vykřikovali něco o druhém konci světa a Ichytlovo proroctví. Lidi se o ně moc nezajímali, než zjistili, že tyhle “Zahnívači” jsou sakra dobrý v zabíjení všech možnejch potvor - taky si za to nechávali slušně platit.
Lidé se tak mohli dozvědět spoustu zajímavých věcí. Třeba že drogy se dají použít nejenom jako rekreační. Že se není čeho bát, protože Gery přijde a všechny zachrání, přestože to je proti Zahnívačskýmu kodexu.
Dost lidí bylo překvapeno tím, že kdysi existoval jakejsi Andrej Šípkoví, kterej znal Geryho a Ichytlovo proroctví s Gerym docela dost řešil. Všechny svý paměti si zapsal do knížek. A právě v těch knížkách leží odpověď na to, jak vyřešit celou tuhle situaci.
 
ZOFR - Julie "Samantha" Vondráková
 

Depo (8) - HF

Není to tak dávno, co se o Oázu začala zajímat i Garáž. Poslali sem mechaniky, aby to tady pořádně prozkoumali. A vypadá to, že se jim tady fakt hodně líbí. Dokonce se začali docela dost bavit s Techno-BRUTama. Pomohli jim rozchodit kostku a to se teprve začali dít věci! Kam se hrabou kombajny na farmě, nebo malé elektrárničky - tady šlo o virtuální vědomí a nebo stavění zabijáckých robotů. Prostě něco, na co v Garáži není čas. Ale místní podnebí tomu asi napomáhá víc. Ale teď, když jim robot utekl někam k západu slunce, musejí se poohlédnout po nové zábavě. Co se jít podívat dolů do laborky? Teď, když už tam neotravují ti vědci, tak by se tam určitě dalo najít hafo hraček...
 
ZOFR - Michal Šíma

 

Klárčini věrní (7)

Pro obyčejná BRUT teď nastat těžký čas. Když nemít techno-destička, tak jakoby neexistovat. Techno destička moc populární! S tím muset něco udělat! Naštěstí mít BRUT Starosta. Ten moct pomoct! On přivolat mocná duch Klárka a Klárka pomoct. Pak už lidi nechodit za Tech-BRUT pro pomoc s mutant. Mocná Klárka dá sílu na pomoc lidi s mutant.
 
Starosta
Jeden z mála starostů, který byl zvolen tradičním způsobem tak, jak se to dělalo ještě před apokalypsou. Asi byste čekali, že to je fajn chlapík - ale je to Brut. To se sice nevylučuje, ale hovoří to samo za sebe.
Volné postavy (6)
Postavy, které si hráči definují sami.
 

Techno-Bruti (7)

Na počátku být Kostka. A to pro Tech-BRUT velká dobrá. Pak zjistit, že v Kostka Buchar. Pak se Buchar vrátit. Ale co BRUT dělat dál? Teď velká zelená špatná v Oáza, takže BRUT nemoct do laboratoř, co zůstat po bílá plášť. BRUT muset vymyslet způsob, jak se dostat do laboratoř, aby mohl zkoumat generátor. Bílá plášť být hloupá, protože nehlídat správně generátor a ten bouchnout. BRUT se umět o generátor starat líp - člověk uvidět!
 
Šaman
Já být Šaman velký brut. Já starat se o všechny brut co mít rád svatá Kostka! Já a mí Bruti přinutit ostatní bruty uznat sílu velkého Buchar!
 
Volné postavy (6)
Postavy, které si hráči definují sami.

 

Piráti (10) - HF

Tato pirátská banda se původně plavila po vodách Vltavy a Labe na své flotile motorových člunů. Lovili vltavské Kapříky (ale jen ty menší, čtyřmetrové), přepadávali přístaviště a osady v povodí, unášeli lidi a drancovali - a neslo jim to spoustu patron i jiných cenností! Pak se ale objevili Smíchovští a tahle bandička se musela někam uklidit. Tak šli do Oázy.
V Oáze se jim sakra dařilo - našli si nové kamarády Cikány a fakt se jim tady zalíbilo. Akorát pak se to trošku posralo… Bouchnul generátor, vyvalil se zelený dým a tak se kapitánka Morgana von Rum se svojí bandou musejí trochu uskromnit.
 
ZOFR - Andrea "Briny" Růžičková
 

Cikáni (10) - HF

Na počátku byl prostě pohřeb starého barona, ale tak nějak se jim tady zalíbilo… Tahle malá, po zuby ozbrojená cigánská rodina, v po střechu ozbrojené marigotce brázdila celé Čechy a když jí po dlouhé cestě došla munice zastavili u Oázy, tam se jim tak zalíbilo, že odjezd protahují jak jen to jde, nejraději by ovšem byli, kdyby si nějakým způsobem zajistili své místo v Oáze natrvalo. Možná by pomohlo spojení s farmou?
 
ZOFR - Míša "Maath" Pexová
 
 
 

K-4 (4) - HF

Tahleta podivná bandička se kolem Oázy motá teprve chvilku, ale neexistuje skoro nikdo, kdo by si jich nevšiml. Dělají hluk, nemluví úplně po našem a docela dost chlastaj… A do toho se tady proháněj v tý svojí káře. Skoro jakoby něco hledali. Naštěstí je hrozně baví honit mutanty, tak je tady aspoň trochu víc klid. Snad z toho taky něco kápne Oáze...
 
ZOFR - Libor Chládek

 

 
 
 

W.H.E.R.E. (7) - HF

Parta doktorů a saniťáků, kteří věří v obnovu lidskosti a vlídnosti. Do padnutí pomáhají všem zraněným a ublíženým existencím vyhrabat se zpět z popela a zmaru a znovu žít plnohodnotný život. Na vlastní náklady provozují nemocnici a pátrají po tom, jak nejlépe pomoci ubohým nešťastníkům. Není proto divu, že rychle přispěchali na pomoc mnohým zraněným a nemocným, které katastrofa v Oáze vychrlila. Ještě štěstí, že je sem Pražští konšelé poslali...
 
ZOFR -  Jan David
 
 

Balkánská obchodní kumpanie (7) - HF

Obchodníci, kteří přichází z blízkého jihovýchodu - vše ve jménu nalezení nových obchodních cest, zboží a možností jak zbohatnout. Dozvěděli se o Oáze a řekli si, že nemohou nic ztratit. Místní vůči nim mají respekt, ale jejich obchodní stezky jsou až moc lukrativní, aby si mohli dovolit jejich služby nevyužívat. Další problém je, že Balkánci se učí místní jazyk docela pomalu. Ale na základní domluvu to nějak stačí. Jejich karavana je kočovná a každou chvíli sídlí někde jinde, takže bude docela těžké je přesvědčit, aby v Oáze zůstali o něco déle, než bývá jejich zvykem.
 
ZOFR - Jan "Khorn" Šabach
 
 

BESTIÁŘ (20)

Co by to bylo za post-apo bez mutantů, banditů, náhodných obchodníků a jim podobné verbeže. To zajistí bestiář aneb hráči krátkodobých rolí!!! Lidi registrovaní za bestiář nebudou platit plný registrační poplatek. Pouze přispějí na své jídlo během hry! Na oplátku musí ale upsat svou duši ďáblu - tedy orgům, a musí dělat vše, co se jim řekne. MUHEHE !!!

 

Registrace jen po předchozí domluvě s organizátory!!!

 

 

 

Popyright (c) 2018

Všechna práva vyhrazena

programování: Adam Benda 
Design: Lukáš "Viper" Makovička